Stáhněte si zdarma více jak 3200 e-knih v češtině zdarma.
Formát .mobi pro čtečku Kindle a jiné.
Sci-Fi, Fantasy, Detektivky. Horrory, Klasika, Thrillery a další nezařaditelné styly.
Seznam autorů je řazen abecedně, ale někdy podle jména, někdy podle příjmení...Kdo hledá, ten však najde.
Přejeme Veselé Vánoce všem uživatelům čtečky Kindle. O zábavu mají nadlouho postaráno. A budou mít mnoho snadnější stěhování. Knihy, které zde najdete už nemusíte fyzicky vlastnit, tížit jimi svou knihovnu a zmenšovat lesní porost.
..Ale budete je mít stále na dosah..

Forma se mění, podstatné sdělení nikoliv.

e-knihy mobi

e-knihy mobi

e-knihy mobi
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Freakova volba - knihy, které prostě musíte přečíst

Existují knihy, které Freak považuje za klíčové pro duševní i duchovní rozvoj jedince a rozšíření jeho obzorů. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní duši a požádali jsme jej, aby konečně sestavil jejich seznam ,kterým už tolik let hrozí. Prý na tom bude dělat.
Hermann Hesse – Stepní vlk , Tom Robbins , CC , Aldous Huxley – Ostrov , Lyall Watson – Nadpříroda , Kostkař , Sníh , Sergej Ljukaněnko , Terrence Mc Kenna , Stopařův průvodce po galaxii , Náhradníci
Freakova volba
Dobrá tedy. Jakožto přežraný, ale stále hladový bibliofág zde postupně sestavím seznam knih, jejichž přečtení považuji pro pochopení, uchopení a interpretaci světa za (téměř) nutné. A navíc nejsou nudné. Vzhledem k tomu, že jsem bezesporu nejchytřejší člověk na světě, můžete děkovat Bohu (či Čemu), že jste na tento seznam narazili. Pokud jste něco z něj ještě nečetli/y, svět Vám má stále co dát, máte se na co těšit a proč žít. Pokud jsem nějakou knihu opomněl, napište mi to prosím do Knihy výkřiků.
(samozřejmě na půl kecám, ale to je vám snad jasný...)
Váš Freak
bookbar.gif
Carlos Castaneda

Celé dílo: Učení Dona Juana, Oddělená skutečnost, Příběhy síly, Druhý kruh síly, Dar orla, Vnitřní oheň, Síla ticha, Umění snít, Kolo času, Cesta do Ixtlanu,Magické pohyby, Aktivní tvář nekonečna.

Feakovo slovo:

Castanedou začínám záměrně. Pokud mám totiž říct, které knihy opravdu reálně ovlivnily můj život, jsou to jeho a v nich obsažené moudro Dona Juana.  Co do formy je to dílo průměrné, co do obsahu omračující. Jde původně o zápisky mladého antropologa, který se vydá do Mexika zkoumat léčitelství, bylinkářství a šamanismus. Dostane se ale do učení k toltéckému čaroději a muži poznání Donu Juanovi. Carlosův akademický přístup k tématu je rozbourán magickou realitou čarodějného výkladu světa, jeho vnímáním a důsledky. Dostává za úkol poznat a knižně popsat prastarou tradici vidoucích, jelikož její ústně předávaná linie vzhledem k proměně světa končí.

Dílo stejně tak nadšeně přijímají lidé s psychedelickou zkušeností, jako je zuřivě odmítají lidé bez ní, zejména z akademických kruhů.  Největší spor je o to, zda si to CC vymyslel, nebo to opravdu zažil. Jsem přesvědčen, že to zažil. Jednak jsem spoustu popisovaných jevů zažil také, druhak mi CC přijde příliš hloupý na to, aby si to vymyslel. Na praktických důsledcích to však nic nemění. Poraďte si s tím sami/y.  A začněte se obávat o svůj všední život a jeho jenoduchý výklad.

bookbar.gif
Hermann Hesse – Stepní vlk (1927)

Pouze pro pomatené. Harry je samotářský a poněkud nihilistický filosof, okouzlený poklidem maloměšťanského života v podnájmu, kam na chvíli zapadl. Dokonalá studie rozdílu mezi běžnými lidmi a lidmi „obdařenými". Filosofické dílo ohromného dosahu. Pokud se cítíte poněkud jiní, s Harrym vám bude určitě fajn. Jo, a sebevražda není řešení. 

bookbar.gif
China Miéville - Nádraží Perdido
Kvůli tomuhle dílu vznikl nový žánr. Nevešel se do fantasy, ani sci-fi, či detektivky. Nazvali to New Wiered.
Do města přijíždí Garuda, který byl za trest zbaven svých křídel. Zároveň se ztratí dvě larvy psychomůr, které k životu přivede dost podivný doktor. 
Nedokážu to popsat, ale je to geniální tlustá kniha od autora, který poslouchá drum n bass a vystudoval filosofii a vypadá jako hooligan. Zcela výjimečná kniha daleko za hranicemi běžné imaginace. Doporučuji i román Jizva a všechny další díla, ale jen pro otrlé čtenáře. Jeho poslední knihu jsem nedočetl. Nešlo to. Moc tlustá, moc hustá...  
Kostkař - Luke Rhineart
Newyorský zavedený psychiatr je životně na dně, ač se má dobře, a začne svůj život řídit kostkou. Napíše si 6 možností a padni, komu padni. Zábava, sex, jídlo, vražda.Do šetsti variant si vždy z pravidla přidá jednu, kterou nechce. Kostka je Bůh.
Geniálně vtipná kniha, otevírající spoustu filosofických, morálních, náboženských i zcela každodenních otázek. Odpověď je kostka.
Tom Robbins
Málokdo jej zná. Byl to hippie, jako třeba Leary. Pobavil mě, jako málokdo. Málokdo je asi pro něj jako spisovatele výstižný slovo. Jeho knihy označuju jako psychedelický román, přestože tam o drogách neni skoro ani slovo. Pokud jste volnomyšleknář/ka, který/á se chce pobavit, děte do něj. Rigidním připosrancům nedoporučuju...
pokračování, až bude čas...
mobi_knihovna_2012.gif

Máte z takového množství e-knih radost?

No jasně, velkou! (452 | 56%)
Šetřím lesy. (112 | 14%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one